Petr Novák Biofarma Prak

+420 603 355 618

Včelařský kurz pro začátečníky

CO SE NA NAŠICH KURZECH DOZVÍTE A NAUČÍTE?

Každý z kurzů má dvě části:

TEORETICKÁ
– začínám včelařit
– základní informace o včelách
– který typ úlu je pro mě nejvhodnější
– vybavení
– kde a jak si pořídit včely
– kam umisťovat včely
– o včelí snůšce
– vytáčení medu
– druhy medů
– jak rozmnožovat včely
– nemoci včel
– léčení včel
– zimování
– přikrmování/krmení

PRAKTICKÁ
– poznáte svět včel zblízka a budete mít možnost se seznámit s praktickou částí včelaření, pod dohledem našeho včelaře.

 

S kým, kde a jak?

Kurzem vás bude provázet několik let zkušený včelař a majitel naší včelí farmy – Petr Novák, který je jeden z mála včelařů v České republice, který se rozhodl včelařit jinak.. a to s úctou a láskou ke včelám a přírodě a především bez chemie. (Přečtěte si rozhovor v časopise Téma o našem včelaření jinak). Včelařit ekologicky a tak, aby každý včelař pochopil, že na prvním místě mají být vždy včely. Nezáleží na tom, zda jste první v republice, kdo vytáčel nebo kolik kilogramů medu máte. Důležité je udržovat zdravá a silná včelstva a v poslední řadě teprve, když mají včely dostatek svých medných zásob, přichází odměna pro včelaře.

Při velkém zájmu spustíme již letos první teoretické kurzy a pokud bude kvalitní počasí, do některých zahrneme i praktickou část.

Lokace bude pravděpodobně český Štemberk, kde máme hned několik včelnic a včelínů.

Naše včelstva se také nachází na Kutnohorsku a v jižních Čechách, kde bychom postupem času a při velkém zájmu také rádi udělali nějaké kurzy.

S sebou!

Doporučujeme vlastní ochranný oděv a můžete si vzít i nějaké své včelařské vybavení  (pomůcky) – dýmák, rozpěrák,..

Od nás je malé pohoštění a domácí limonáda na přivítanou samozřejmostí.

 

Přihlášky, cena aj.

Kurz je několikahodinový abychom dali prostor všem zúčastněným a cena kompletního kurzu je 1500 Kč.

Pokud máte zájem zúčastnit se, informujte nás s registrací do našeho e-mailu: prodejmedueu@gmail.com

Poprosíme jméno a telefonní číslo přes které Vás budeme kontaktovat o termínech.

Do předmětu prosím uveďte:
PŘIHLÁŠKA-KURZ VČELAŘENÍ JINAK

Kurz je možné koupit i na našem e-shopu a rezervovat si tak místo a nebo lze zakoupit jako dárkový poukaz.

Děkujeme a budeme se těšit!

Vaši včelaři

Vyberte si svůj kurz, na který se chcete přihlásit.

Veškeré základní informace, které potřebujete vědět před tím, než si pořídíte včely se dozvíte právě zde. Provedeme Vás cestou přes vyřizování a papírování až po první včelstvo, se kterým se budete učit pracovat: Probereme i typy úlů a jaká rámková míra je pro Vás nejvhodnější. Naším zájmem není učit Vás dělat pokusy a když to nevyjde, pořídit si nové včelstvo a zkusit to s ním. Základem je umět pracovat a spolupracovat se včelkami hned od začátku a vždy vědět, co mám dělat.

V tomto kurzu Vás čeká nové poznání včel. Běžný den u včel se týká především toho, umět vypozorovat zda jsou Vaše včely v pořádku a nebo se s nimi něco děje. Řekneme si něco o pylové i nektarové snůšce. Jakým způsobem se včely pohybují mimo úl a jakým způsobem pracují uvnitř úlu. Rozebereme si různá ovlivnění včel, ať už negativní nebo pozitivní. Ale především základ toho kam, jak a proč svá včelstva umísťovat a mnoho jiného. 

Vesměs vše na jednom místě, co potřebujete vědět o tvorbě oddělků  a jak se o ně starat.

Léčení včelstev v praxi a vše co o něm potřebujete vědět. Jde to i bez chemie a to vše si zde probereme. 

  • DALŠÍ KURZY JIŽ BRZY V NABÍDCE

Všechny naše kurzy jsou individuální a ke každému člověku přistupujeme jinak. Někdo má více zkušeností, někdo méně. V kurzu pro začátečníky se snažíme nové včelaře naučit včelařit co nejšetrněji, ekologicky a především je naučit, jak by se měl správný včelař ke svým včelám chovat. Začátečníci jsou většinou ti, co chtějí začít včelařit a proto tyto kurzy směřujeme nové výuce. U kurzů pro pokročilé se jedná o předávání zkušeností, učení nových věcí a možné debaty, na kterou s pokročilými včelaři navážeme. Vyslechneme si metodu jejich včelaření a zaměříme se na kroky, které je třeba zlepšit, ale především se zaměříme na problémy, které ve včelaření trápí každého jednoho z Vás a ty si v kurzu pro pokročilé probereme.

Včelařský kurz speciál

Kurz od A až do Z. Speciální kurz, na který můžete vzít svou partnerku nebo partnera a po celý čas se bude náš hlavní včelař věnovat pouze Vám.

Veškeré informace o včelaření ať už teoretické nebo praktické se u nás naučíte. Prostor pro debaty a výuku je vyhrazený pouze Vám a náš včelař bude plně k dispozici.

Základem tohoto kurzu je informovat a předat jen ty nejlepší zkušenosti, ale také zjistit případné nedostatky ve včelaření a společně najít to nejlepší řešení. Dále také vysvětlit vše potřebné, co se včelaření týče. Od úplných začátku je potřeba papírování a seznámení se zákonem. Dále vybrat kvalitní včelnici, rámkovou míru, která pro Vás bude nejvhodnější, ale především znát ty nejdůležitější základy včelaření.

Navštívíte společně hned několik našich včelínů a zkušenosti budete získávat společnou spoluprací s našimi včeličkami. Probereme i ty negativní stránky včelaření, abyste byli schopni vyvarovat se úhynům včelstev.

Translate »