Petr Novák Biofarma Prak

+420 603 355 618

Včelařský kurz pro pokročilé

CO SE NA NAŠICH KURZECH DOZVÍTE A NAUČÍTE?

Každý z kurzů má dvě části:

TEORETICKÁ
– začínám včelařit
– základní informace o včelách
– který typ úlu je pro mě nejvhodnější
– vybavení
– kde a jak si pořídit včely
– kam umisťovat včely
– o včelí snůšce
– vytáčení medu
– druhy medů
– jak rozmnožovat včely
– nemoci včel
– léčení včel
– zimování
– přikrmování/krmení

PRAKTICKÁ
– poznáte svět včel zblízka a budete mít možnost se seznámit s praktickou částí včelaření, pod dohledem našeho včelaře.

 

S kým, kde a jak?

Kurzem vás bude provázet několik let zkušený včelař a majitel naší včelí farmy – Petr Novák, který je jeden z mála včelařů v České republice, který se rozhodl včelařit jinak.. a to s úctou a láskou ke včelám a přírodě a především bez chemie. (Přečtěte si rozhovor v časopise Téma o našem včelaření jinak).

Včelařit ekologicky a tak, aby každý včelař pochopil, že na prvním místě mají být vždy včely. Nezáleží na tom, zda jste první v republice, kdo vytáčel nebo kolik kilogramů medu máte. Důležité je udržovat zdravá a silná včelstva a v poslední řadě teprve, když mají včely dostatek svých medných zásob, přichází odměna pro včelaře.

Při velkém zájmu spustíme již letos první teoretické kurzy a pokud bude kvalitní počasí, do některých zahrneme i praktickou část.

Lokace bude pravděpodobně český Štemberk, kde máme hned několik včelnic a včelínů.

Naše včelstva se také nachází na Kutnohorsku a v jižních Čechách, kde bychom postupem času a při velkém zájmu také rádi udělali nějaké kurzy.

S sebou!

Doporučujeme vlastní ochranný oděv a můžete si vzít i nějaké své včelařské vybavení  (pomůcky) – dýmák, rozpěrák,..

Od nás je malé pohoštění a domácí limonáda na přivítanou samozřejmostí.

 

Přihlášky, cena aj.

Kurz je několikahodinový abychom dali prostor všem zúčastněným a cena kompletního kurzu je 1500 Kč.

Pokud máte zájem zúčastnit se, informujte nás s registrací do našeho e-mailu: prodejmedueu@gmail.com

Poprosíme jméno a telefonní číslo přes které Vás budeme kontaktovat o termínech.

Do předmětu prosím uveďte:
PŘIHLÁŠKA-KURZ VČELAŘENÍ JINAK

Kurz je možné koupit i na našem e-shopu a rezervovat si tak místo a nebo lze zakoupit jako dárkový poukaz.

Děkujeme a budeme se těšit!

Vaši včelaři

Vyberte si svůj kurz, na který se chcete přihlásit.

V tomto kurzu Vás čeká nové poznání včel. Běžný den u včel se týká především toho, umět vypozorovat zda jsou Vaše včely v pořádku a nebo se s nimi něco děje. Řekneme si něco o pylové i nektarové snůšce. Jakým způsobem se včely pohybují mimo úl a jakým způsobem pracují uvnitř úlu. Rozebereme si různá ovlivnění včel, ať už negativní nebo pozitivní. Ale především základ toho kam, jak a proč svá včelstva umísťovat a mnoho jiného.

Vesměs vše na jednom místě, co potřebujete vědět o tvorbě oddělků  a jak se o ně starat.

Léčení včelstev v praxi a vše co o něm potřebujete vědět. Jde to i bez chemie a to vše si zde probereme. 

  • DALŠÍ KURZY JIŽ BRZY V NABÍDCE

Všechny naše kurzy jsou individuální a ke každému člověku přistupujeme jinak. Někdo má více zkušeností, někdo méně. V kurzu pro začátečníky se snažíme nové včelaře naučit včelařit co nejšetrněji, ekologicky a především je naučit, jak by se měl správný včelař ke svým včelám chovat. Začátečníci jsou většinou ti, co chtějí začít včelařit a proto tyto kurzy směřujeme nové výuce. U kurzů pro pokročilé se jedná o předávání zkušeností, učení nových věcí a možné debaty, na kterou s pokročilými včelaři navážeme. Vyslechneme si metodu jejich včelaření a zaměříme se na kroky, které je třeba zlepšit, ale především se zaměříme na problémy, které ve včelaření trápí každého jednoho z Vás a ty si v kurzu pro pokročilé probereme.

Včelařský kurz speciál

Kurz od A až do Z. Speciální kurz, na který můžete vzít svou partnerku nebo partnera a po celý čas se bude náš hlavní včelař věnovat pouze Vám.

Veškeré informace o včelaření ať už teoretické nebo praktické se u nás naučíte. Prostor pro debaty a výuku je vyhrazený pouze Vám a náš včelař bude plně k dispozici.

Základem tohoto kurzu je informovat a předat jen ty nejlepší zkušenosti, ale také zjistit případné nedostatky ve včelaření a společně najít to nejlepší řešení.

Navštívíte společně hned několik našich včelínů a zkušenosti budete získávat společnou spoluprací s našimi včeličkami. Probereme i ty negativní stránky včelaření, abyste byli schopni vyvarovat se úhynům včelstev.

Translate »